Wycinki prasowe

Puls Biznesu 24.05

Na początku 2017 roku ruszy budowa ArtN, przy ul. Żelaznej w Warszawie. Potrwa najwyżej trzy lata. (…) Centralnym punktem inwestycji będzie brukowana niezadaszona uliczka. W odrestaurowanych budynkach przy niej znajdą się głównie kawiarnie i restauracje. Oprócz komercjalizacji Norblina spółka kończy wynajmowanie biurowców w kompleksie Eurocentrum przy Al. Jerozolimskich i biurowca Royal Wilanów przy ul. Klimczaka w dzielnicy Wilanów.

Retailnet.pl 20.05

W pierwszym kwartale 2016 roku Grupa Capital Park może pochwalić się rosnącą wartością portfela nieruchomości oraz coraz wolniej rosnącym wskaźnikiem zadłużenia. Obecnie portfel Grupy tworzą głównie ukończone projekty, które generują czynsze na wysokim poziomie. – W pierwszym kwartale bieżącego roku wynajęliśmy łącznie 3 tys. mkw. powierzchni biurowej oraz podpisaliśmy LOI na 8 tys. mkw. powierzchni biurowej, co potwierdza skuteczność naszej autorskiej koncepcji Biuro Plus. Największym osiągnięciem dla nas jest fakt, że najemcy decydują się na powiększenie powierzchni swoich biur w naszych budynkach – mówi Marcin Juszczyk, członek zarządu, dyrektor inwestycyjny Grupy Capital Park.

Trojmiasto.wyborcza.pl 07.04

Otworzyła się Galeria Zaspa, jedno z najstarszych centrów handlowych w Gdańsku, które działało do tej pory jako ETC. 6 kwietnia zaczęli wprowadzać się pierwsi najemcy. Na powierzchni 8,8 tys. metrów kw. do końca maja będzie działać ok. 40 punktów handlowych i usługowych, w tym klub fitness.

Retailnet.pl 31.03

Otwarcie Royal Wilanów, rozpoczęcie przebudowy centrum handlowego ETC Gdańsk, zakończenie realizacji II fazy biurowca Eurocentrum Office Complex – budynku Delta czy wynajęcie 21 tys. mkw. nowej powierzchni biurowej – to najważniejsze z osiągnięć Grupy Capital Park w 2015 roku. Spółka zanotowała także wyraźny wzrost przychodów operacyjnych o około 20 mln zł w porównaniu z rokiem poprzednim.

Wyborcza.biz 07.03

Eurocentrum Office Complex, należący do Grupy Capital Park, otrzymał pozwolenie na użytkowanie kolejnej części obiektu - budynku Delta, podała spółka. Obiekt oferuje łącznie blisko 70 tys. mkw. powierzchni najmu na 15 piętrach i największą na jednym poziomie powierzchnię biurową w Warszawie sięgająca niemal 4 tys. mkw. Eurocentrum oferuje m.in. usługi specjalistyczne, takie jak salon z profesjonalnymi rehabilitantami czy usługę concierge'a, który pomoże pracownikom w załatwieniu zarówno spraw firmowych, jak i prywatnych.

Inwestycje.pl 01.02

Grupa Capital Park podsumowuje rok 2015. Wśród kluczowych sukcesów Grupy Capital Park w 2015 roku należy wymienić przede wszystkim: otwarcie Royal Wilanów, realizację II fazy biurowca Eurocentrum Office Complex – budynku Delta; oraz rozpoczęcie komercjalizacji wielofunkcyjnego projektu rewitalizacji dawnej Fabryki Norblina – ArtN. Wszystkie trzy obiekty znajdują się na kluczowym dla firmy warszawskim rynku. – Dla Grupy Capital Park 2015 rok był rokiem sukcesów. Pomimo trudnego rynku udało nam się osiągnąć zakładane cele oraz poszerzyć portfolio nieruchomości – mówi Marcin Juszczyk, Dyrektor ds. Inwestycji i członek zarządu Grupy Capital Park.

Gazeta Wyborcza 10.07

„Kosmiczna zmiana Wilanowa.(…) sensacja w Miasteczku Wilanów, ulica przy ratuszu zostanie poszerzona, piesi będą mieć chodniki po obu stronach. A na prywatnym gruncie powstaną boiska, fontanna, scena multimedialna. Grupa Capital Park z właścicielem sąsiedniej działki, firmą Glob Trade Centre porozumieli się, by nieodpłatnie użyczyć teren o powierzchni ponad 8,6 tys. m.kw. pomiędzy ul. Przyczółkową i Kieślowskiego na potrzeby publiczne. Chcą zagospodarować niecały hektar co prawda tymczasowo ale porządnie, jeszcze na koniec tego lata. – Urządzimy boiska do siatkówki plażowej i koszykówki, mini boisko do piłki nożnej, teren do gry w bule, szachy terenowe, ścianę wspinaczkową , scenę multimedialną z widownią, sześć trampolin, przestrzeń o treningu crossfit – wylicza Kinga Nowakowska (…)”

Puls Biznesu 26.03

„ Trzy budynki warszawskiego kompleksu biurowego Eurocentrum, który jest budowany przez dewelopera Capital Park, są w ponad 70 proc. wynajęte”

Puls Inwestora 19.03

„Capital Park wyemitował 111 145 obligacji serii E o łącznej wartości 11,11 mln zł, podała spółka. Łączna wartość złożonych ważnych zapisów wyniosła z kolei 17,95 mln zł, a średnia stopa redukcji wyniosła 38,10%.”

Puls Biznesu „ Duzi deweloperzy idą po pieniądze drobnych” 26.11

(…) Na rynku powierzchni biurowej i handlowej w Polsce daleko do euforii sprzed kilku lat, ale silni gracze nie narzekają(…) Capital Park zamierza w ciągu roku wyemitować niezabezpieczone obligacje o wartości do 100 mln zł.(…) w strategii przyjęliśmy emitowanie niezabezpieczonych papierów, jesteśmy spółką publiczną, gwarantem powinien być nasz bilans – aktywa przekraczające 1,8 mld zł czy 100 mln zł na koncie – mówi Michał Koślacz, członek zarządu ds. finansowych Capital Park

Puls Biznesu „ Miejskie partnerstwo” 25.11

autorka wymienia inwestycje Capital Park na terenach Dawnej Fabryki Norblina jako przykład światowego placemakingu, czyli tworzeniu miejsc otwartych dla lokalnej społeczności. (…) Ważną częścią projektu jest także Otwarte Muzeum Dawnej Fabryki Norblina z zabytkowymi maszynami i urządzeniami, które uzupełnione o interaktywne narzędzia staną się jedną z głównych atrakcji tego miejsca – zapowiada Artur Setniewski, prezes Fundacji Otwartego Muzeum Dawnej Fabryki Norblina. (…) Nie chcemy stworzyć tu kolejnego powtarzalnego zestawu sklepów, który równie dobrze mógłby znaleźć się gdziekolwiek indziej. Zależy nam na oryginalnej przestrzeni oraz przyciągnięciu oryginalnych projektów, dla których warto będzie przyjechać do nas z drugiego końca miasta (…)– wyjaśnia Kinga Nowakowska, dyrektor generalny projektu.

FORBES 06/2014: „ Gdzie zarabiać, kiedy stopy procentowe są niskie” 15.07

(…)Real Estate Income Asset FIZ stworzony m.in. przez Capital Park, od tradycyjnych funduszy różni się tym, że najpierw został zbudowany portfel, a następnie zebrano wkład od inwestorów co spowodowało, że pieniądze zaczęły pracować od pierwszego dnia, a inwestorzy wiedzieli, jakie nieruchomości nabywają w ramach funduszu. Na portfel składa się kilkadziesiąt nieruchomości, duże zróżnicowanie portfela ogranicza ryzyko utraty dochodu. Fundusz wypłaca 7% dywidendy dwa razy w roku. W Niemczech i USA tzw. Fundusze dochodowe, najczęściej nieruchomościowe, to najpopularniejsze produkty oszczędnościowe.

parkiet.com 21.05

Capital Park myśli o emisji obligacji w tym roku. Koślacz informuje, że rozważana jest emisja o wartości 100 mln zł lub więcej. Firma chciałaby bowiem zrefinansować zapadające w przyszłym roku papiery dłużne warte 100 mln zł oraz pozyskać środki na dalsze inwestycje.

ISBnews 15.05

Capital Park podtrzymuje plan przeznaczenia łącznie ok. 200 mln zł na przejęcia nieruchomości komercyjnych w tym roku, poinformował członek zarządu spółki Marcin Juszczyk. Rozmawia m.in. o przejęciu portfela sklepów międzynarodowej sieci handlowej.

wyborcza.biz „Capital Park kupił dwie nieruchomości przy głównych ulicach Warszawy i Olsztyna” 07.05

Capital Park kupił dwie nieruchomości high-street o łącznej powierzchni blisko 686,5 mkw. zlokalizowane w Olsztynie oraz w Warszawie. Pierwsza z tych nieruchomości jest wynajęta bankowi, komercjalizacja drugiej jest finalizowana z jedną z sieci drogerii.

eurobuildcee.pl „Capital Park inwestuje w ulice” 07.05

Capital Park kupił dwie nieruchomości high-street o łącznej powierzchni blisko 686,5 mkw. zlokalizowane w Olsztynie oraz w Warszawie. Pierwsza z tych nieruchomości jest wynajęta bankowi, komercjalizacja drugiej jest finalizowana z jedną z sieci drogerii.

propertynews.pl „Nieruchomości komercyjne szansą dla polskich emerytów” 10.04

Publikacja na temat planów dalszego rozwoju utworzonego przez Capital Park funduszu inwestycyjnego Real Estate Income Assets FIZ AN oraz planów utworzenia kolejnych funduszy nieruchomościowych. Jan Motz, Prezes spółki Capital Park, zwraca uwagę, że Grupa chce tworzyć rozwiązania inwestycyjne, które połączą możliwość oszczędzania na emeryturę wraz z bieżącym inwestowaniem w polskie nieruchomości komercyjne.

wnp.pl „W inwestowaniu najważniejsze jest przewidywanie” 08.04

Artykuł na temat inwestowania na rynku nieruchomości komercyjnych, który jest jednym z najbardziej wymagających sektorów z branży budowlanej. W publikacji Jan Motz, Prezes spółki Capital Park, opowiada jak działa Grupa Capital Park w tym wymagającym sektorze. Jan Motz podkreśla, że każdy inwestor musi znaleźć dla siebie niszę i umiejętnie reagować na zmiany rynkowe. Prezes Motz podkreśla, że Capital Park ma tzw. oportunistyczne podejście do inwestowania, czyli poszukuje projektów, które są w stanie wygenerować największe zwroty z inwestycji.

„Capital Park przeprowadzi emisję obligacji na 100 mln zł lub więcej” 28.03

wywiad z Michałem Koślaczem, Dyrektorem Finansowym i Członkiem Zarządu w Capital Park, o ewolucyjnej zmianie filozofii działania Capital Park, o finansowaniu projektów deweloperskich i przedterminowym wykupie obligacji. autor: Emil Szweda, Obligacje.pl>>>

Retailnet.pl „Capital Park: wzrost wartości portfela nieruchomości w 2013 roku” 27.03

W 2013 r. wskaźnik wartości netto (NAV) grupy Capital Park wzrósł o 32 proc. do wartości 974 mln zł., natomiast wartość portfela brutto wyniosła 1,4 mld zł i była wyższa o 12,2 proc. w odniesieniu do 2012 r. Jan Motz, prezes Capital Park podkreślił, że rok 2013 był dla spółki przełomowy. W grudniu Spółka Capital Park zadebiutowała na warszawskiej giełdzie. Ponadto w 2013 r. spółka stworzyła pierwszy w Polsce fundusz nieruchomościowy o charakterze dywidendowym, oparty na nieruchomościach typu high-street. Dzięki ww. działaniom spółka pozyskała nowe środki na dalszą budowę wartości Capital Park poprzez realizację głównych projektów deweloperskich z obecnego portfolio, jak również na działalność akwizycyjną. Ponadto Jan Motz dodał, że czołowe inwestycje spółki tj. Eurocentrum Office Complex i Royal Wilanów są realizowane terminowo. Oprócz tego 18 lutego spółka rozpoczęła budowę kolejnego street mall Vis a Vis. Obiekt powstanie w Łodzi.

Parkiet.com „Zarząd planuje duże inwestycje” 27.03

Grupa Capital Park planuje przeznaczyć na nowe projekty około 50-60 mln zł środków własnych. Michał Koślacz, członek zarządu Capital Park, dodał, że oprócz ww. kwoty dochodzi finansowane zewnętrze, co łącznie daje kwotę 200 mln zł. Zarząd przypomina, że ma w portfelu inwestycje w trakcie realizacji. Jest nią między innymi biurowiec Eurocentrum Complex Office, którego pierwszy etap ma być oddany do użytku w czerwcu br. W pierwszej fazie zostanie oddanych 42 m kw. powierzchni biurowej. Kolejną inwestycją jest zlokalizowany na warszawskim Wilanowie budynek handlowo-usługowy Royal Wilanów. Jan Motz, Prezes Zarządu Capital Park, dodaje, że spółka zakończyła rozmowy z kluczowymi najemcami projektów Neptun House w Gdańsku i Vis a Vis w Łodzi.

E-biurowce.pl „Capital Park zmienia strategię” 27.03

Grupa Capital Park podczas śniadania prasowego, które odbyło się 26 marca br. zapowiedziała, że zmierza do nowego modelu biznesowego, zgodnie z którym zmieni się podejście do budowanych inwestycji oraz do ich najemców. Jan Motz, Prezes Zarządu Capital Park, powiedział, że Spółka będzie zmierzała do nowego modelu działania, zgodnie z którą Spółka postawi na aktywne zarządzanie nieruchomościami w długim terminie i trzymanie nieruchomości w zamkniętych funduszach. Cały portfel nieruchomości Capital Park to 76 projektów zlokalizowanych w 39 polskich miastach.

Wyborcza.biz (ISBnews) „Capital Park realizuje planowo projekty deweloperskie, zapowiada też akwizycje” 26.03

Jan Motz, Prezes Zarządu Capital Park, poinformował, iż główne projekty z obecnego portfolio tj. Eurocentrum Complex Office i Rogal Wilanów, są realizowane zgodnie z planem, jak również zapowiedział działalność akwizycyjną. Ponadto Jan Motz podsumował, iż rok 2013 był dla spółki przełomowy. W grudniu Grupa Capital Park zadebiutowała na warszawskiej giełdzie. Oprócz tego w 2013 r. spółka stworzyła pierwszy w Polsce fundusz nieruchomościowy o charakterze dywidendowym, oparty na nieruchomościach typu high-street. Dzięki ww. przedsięwzięciom spółka pozyskała 200 mln zł, które planuje przeznaczyć na sfinansowanie kluczowych projektów deweloperskich oraz na działalność akwizycyjną.

Money.pl „Capital Park negocjuje zakup nieruchomości za 200 mln zł” 26.03

Jan Motz, Prezes Zarządu Capital Park, zapowiedział zmianę podejścia do budowanych obiektów. Spółka zakłada aktywne zarządzanie nieruchomościami w długim terminie poprzez trzymanie ich w zamkniętych funduszach. W 2013 r. spółka stworzyła pierwszy w Polsce fundusz nieruchomościowy o charakterze dywidendowym, oparty na nieruchomościach typu high-street. Fundusz ten poprzez planowany jesienią zakup nowych nieruchomości może powiększyć się prawie dwukrotnie. Obecnie w skład funduszu wchodzi 39 nieruchomości wartych łącznie ok. 200 mln zł. Jak dotąd zostały kupione 2 nowe nieruchomości: w Olsztynie i w Warszawie. Zarząd Capital Park poinformował, iż nie wyklucza, że jeszcze w tym roku dojdzie do nowej emisji certyfikatów w związku zakupem nowych obiektów.

propertynews.pl „Nowe akwizycje Grupy Capital Park” 26.03

Grupa Capital Park planuje w tym roku powiększyć swój portfel nieruchomości o kilka obiektów handlowych. Na ten cel planuje przeznaczyć 50-60 mln zł środków własnych. Jak dotąd zostały kupione 2 nowe nieruchomości: w Olsztynie i na warszawskim Ursynowie. Marcin Juszczyk, Członek Zarządu Capital Park, dodał, że spółka prowadzi negocjacje zakupu portfeli centrów typu convenience, czyli większych centrów handlowych. Obecnie największe realizowane inwestycje spółki to Eurocentrum Complex Office i Royal Wilanów. W 2013 r. spółka stworzyła pierwszy w Polsce fundusz nieruchomościowy o charakterze dywidendowym, oparty na nieruchomościach typu high-street.

Biznes.pap.pl „Capital Park rozważa emisję obligacji o wartości ok. 100 mln zł” 26.03

Michał Koślacz, Członek Zarządu Capital Park, powiedział, że spółka nie wyklucza jeszcze w tym roku emisji obligacji o wartości ok. 100 mln zł. Dodaje jednak, że na ostateczną decyzję będzie trzema poczekać do wyjaśnienia sytuacji z OFE. W 2012 r. spółka wyemitowała obligacje o wartości 100 mln zł. Celem emisji były sfinansowanie projektu Eurocentrum Complex Office oraz innych projektów spółki. Termin wykupu obligacji to lipiec 2015 r.

Business Review „Capital Park breaks ground on Vis à Vis retail centre in Łódź” 24.02

Publikacja na temat rozpoczęcia budowy inwestycji street mall Vis à Vis w Łodzi. Kinga Nowakowska Dyrektor Działu Asset Management oraz Sprzedaży i Matketingu Capital Park, powiedziała, że spółka szuka kolejnych lokalizacji pod budowę projektów street mall Vis à Vis.

gpwinfostrefa.pl (PAP) „Capital Park rusza z budową street mall Vis à Vis w Łodzi” 18.02

Capital Park rozpoczął budowę inwestycji street mall Vis à Vis w Łodzi. Pierwsza tego typu inwestycja powstała w Radomiu. Jej otwarcie miało miejsce w listopadzie 2011 r.

Rzeczpospolita B „Kupuj Capital Park” 12.02

Analitycy z Espirito Santo Investment Bank wydali rekomendację „kupuj” dla akcji Capital Park. Cena docelowa została ustalona na 8,34 zł za akcję.

Nowy Przemysł „Człowiek z wizją” 01.02

Publikacja przedstawiająca sylwetkę Jana Motza, Prezesa spółki Capital Park. W materiale opisany jest przebieg kariery zawodowej Jana Motza, początki Capital Park oraz obecna sytuacja Grupy. Prezes podkreśla, że spółka koncentruje się obecnie na dokończeniu prowadzonych projektów deweloperskich: Eurocentrum Office Complex, Royal Wilanów oraz ArtNorblin. Capital Park zamierza również tworzyć kolejne nieruchomościowe fundusze inwestycyjne, skierowane zarówno do inwestorów indywidualnych, jak i instytucjonalnych.

stockwatch.pl „Broker mocno podniósł wyceny dla trzech deweloperów komercyjnych” 22.01

Analitycy z mBanku spodziewają się solidnych wzrostów na kursach trzech spółek specjalizujących się w realizacji obiektów pod wynajem. Analitycy przewidują, że spadki czynszów wyhamują, a deweloperzy będą łatwiej podejmować decyzje inwestycyjne. Spółka Capital Park otrzymała rekomendację „kupuj”, a cena została ustalona na 8,10 zł za akcję.

Parkiet „Faworyci DM mBanku” 22.01

Analitycy z Domu Maklerskiego mBanku przewidują na jakie spółki warto postawić w 2014 r. Ich zdaniem w 2014 r. warto postawić na banki, przemysł, deweloperów i media. Jedną ze spółek do odbicia się w 2014 r. wymienia się Capital Park. Zdaniem analityków spółka Capital Park w 2014 r. powinna się odbić

wyborcza.biz (ISBnews) „Capital Park chce, aby projekty handlowe były docelowo głównym aktywem portfela” 13.12

Michał Koślacz podczas debiutu giełdowego udzielił krótkiego wywiadu agencji informacyjnej ISBnews. W wywiadzie podkreśla, że spółka w 2014 r. chce wypełnić obietnice z IPO. Będą kontynuowane kluczowe projekty Grupy tj. Eurocentrum Office Complex, Royal Wilanów oraz ArtNorblin. Michał Koślacz powiedział także o planach stworzenia kolejnego funduszu inwestycyjnego zamkniętego (FIZ).

analizy.bgz.pl (ISBnews) „Capital Park przydzielił wszystkie akcje, debiut planowany jest na 13 grudnia” 05.12

Spółka Capital Park przydzieliła inwestorom łącznie 20.955.314 akcji, czyli wszystkie oferowane akcje. Debiut spółki zaplanowany został na 13 grudnia 2013r. Pozyskanie ze sprzedaży akcji środki Capital Park planuje przeznaczyć na rozwój swoich kluczowych projektów tj. Eurocentrum Office Complex, Royal Wilanów oraz ArtNorblin. Cytowany w artykule Jan Motz, Prezes Zarządu Capital Park, podkreśla, że celem spółki było pozyskanie stabilnego i zdywersyfikowanego akcjonariatu, co zostało zrealizowane. Spółka ma w planach budowanie długoterminowych relacji z akcjonariuszami.

wyborcza.biz „Nietypowy deweloper ma pomysł dla polskich emerytów” 26.11

Wywiad z Michałem Koślaczem, Członkiem Zarządu Capital Park. Michał Koślacz uważa, że to dobry czas na wejście spółki Capital Park na giełdę. Zwraca ponadto uwagę, że Capital Park nie jest spółką deweloperską, a firmą inwestującą na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Ponadto przedstawia fundusz Real Estate Income Assets FIZ AN, do którego spółka wniosła 39 gotowych nieruchomości, tworząc porftel o wartości prawie 200 mln zł.

stooq.pl „Wywiad z prezesem Capital Park” 26.11

Wywiad z Janem Motzem, Prezesem Zarządu Capital Park. W wywiadzie Jan Motz wyjaśnia jaka jest różnica między deweloperem, a działalnością Grupy Capital Park. Jan Motz zwraca uwagę, że Capital Park działa w oparciu o sprawdzony model biznesowy spółki inwestycyjnej, z podejściem charakterystycznym dla funduszy typu private equity. Capital Park jest aktywnym inwestorem na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Ponadto zajmuje się poszukiwaniem i wykorzystywaniem okazji rynkowych.

newseria.pl „Capital Park debiutujemy na giełdzie w najlepszym momencie. Spółka myśli o przejęciach” 26.11

Dobiegają końca zapisy na akcje dla inwestorów indywidualnych w ofercie publicznej Capital Park. Spółka liczy na pozyskanie 210 mln zł ze sprzedaży akcji, które zamierza przeznaczyć na finansowanie bieżących inwestycji oraz na przejęcia. Debiut giełdowy jest zaplanowany na 13 grudnia. Kinga Nowakowska, Dyrektor Działu Asset Management oraz Sprzedaży i Matketingu Capital Park, powiedziała, że projekty Capital Park są w bardzo zaawansowanych stadiach, w których większość ryzyk deweloperskich została już wykluczona. Budowy są w zaawansowanym stadium, trwa proces komercjalizacji inwestycji. Spółka ma również plany akwizycyjne.

propertynews.pl „Budowa II etapu biurowca Eurocentrum Office Complex wystartuje w III kwartale 2014 r.” 25.11

Marcin Juszczyk, Członek Zarządu Capital Park, poinformował, że w III kwartale 2014r. ma rozpocząć się budowa II etapu budowy biurowca Eurocentrum Office Complex, tuż po zakończeniu I etapu. I etap inwestycji będzie miał 42 tys. mkw. powierzchni biurowej. Firma Cushman & Wakefield jest wyłącznym agentem odpowiedzialnym za komercjalizację biurowca.

wbj.pl „Capital Park IPO gets green light” 20.11

Spółka Capital Park liczy na pozyskanie z oferty publicznej 210 mln zł, które planuje przeznaczyć na finansowanie bieżących inwestycji. Grupa Capital Park w ciągu 10 lat przeprowadziła ponad 100 transakcji inwestycyjnych na rynku nieruchomości.

Gazeta Wyborcza Dom „Capital Park idzie na warszawską giełdę” 20.11

Spółka Capital Park w połowie grudnia planuje zadebiutować na warszawskim parkiecie. Spółka liczy na pozyskanie 210 mln zł ze sprzedaży akcji, które planuje przeznaczyć na finansowanie bieżących inwestycji oraz na nowe akwizycje. Jan Motz, Prezes Zarządu Capital Park powiedział, że w ciągu 10 lat spółka przeprowadziła ponad 100 transakcji inwestycyjnych na rynku nieruchomości. Capital Park ma doświadczenie w znajdowaniu atrakcyjnych nieruchomości oraz w zwiększaniu ich wartości.

Puls Biznesu „Capital Park rusza z ofertą” 19.11

Spółka Capital Park w połowie grudnia planuje zadebiutować na warszawskim parkiecie. Spółka liczy na pozyskanie 210 mln zł ze sprzedaży akcji, które zamierza przeznaczyć na finansowanie bieżących inwestycji oraz na nowe akwizycje.

Parkiet „Capital Park chce 210 mln zł” 19.11

Publikacja na temat planów giełdowych spółki Capital Park. Spółka planuje zadebiutować na parkiecie głównym 13 grudnia 2013 r.. Zdaniem Bartłomieja Kubickiego, analityka z Raifeissen Centrobank, debiutowi Capital Park nie zaszkodzą planowane na najbliższy czas debiuty spółek Newag i Energa. Analityk podkreśla, że Capital Park działa w zupełnie innej branży niż wymienione spółki, jednak kluczowa dla powodzenia oferty może być cena emisyjna.

Puls Biznesu „Capital Park idzie na giełdę po 210 mln zł” 29.10

Publikacja na temat planowanego na IV kwartał 2013r. debiutu giełdowego spółki Capital Park, działającej na rynku nieruchomości komercyjnych. Z emisji akcji spółka zamierza pozyskać 210 mln zł, które chce przeznaczyć na bieżący rozwój oraz akwizycje. Największymi aktywami spółki są: Eurocentrum Office Complex, Royal Wilanów oraz Art Norblin.

wyborcza.biz (ISBnews) „Capital Park planuje wejście na GPW w IV kw. z ofertą wartą ok. 210 mln zł” 28.10

Publikacja o planach giełdowych spółki Capital Park. Debiut giełdowy planowany jest na IV kwartał 2013r. Z emisji akcji spółka zamierza pozyskać 210 mln zł, które chce przeznaczyć na bieżący rozwój oraz akwizycje.

Puls Biznesu „Fundusz da zarobić na nieruchomościach” 01.10

Grupa Capital Park wraz z Noble Securities i Open Finance TFI utworzyła zamknięty fundusz emerytalny nieruchomości komercyjnych high-street Real Estate Income Assets. W ofercie prywatnej zostało sprzedażnych 85 proc. certyfikatów. Grupa Capital Park przez co najmniej 3 lata będzie właścicielem pozostałych 15 proc. certyfikatów. Fundusz nabył prawa do 39 wybudowanych nieruchomości high street, których właścicielem była Grupa Capital Park. Na temat Real Estate Income Assets FIZ AN.Michał Koślacz, Członek Zarządu Capital Park, powiedział, że Real Estate Income Assets FIZ AN to jeden z pierwszych funduszy dywidendowych na polskim rynku nieruchomości komercyjnych, oferujący cykliczne wypłaty dochodów z wynajmu nieruchomości. Dodał ponadto, że fundusz nie ma charakteru spekulacyjnego. Wszystkie nieruchomości są wybudowane i w większości wynajęte.

Puls Biznesu Weekend „W galopie za piłką” 27.09

Publikacja na temat pasji Kingi Nowakowskiej, Dyrektor Działu Asset Management oraz Sprzedaży i Marketingu Capital Park, jednej z nielicznych kobiet w Polsce, grającej w polo. Kinga Nowakowska przygodę z grą polo rozpoczęła za namową Pawła Olbrycha, właściciela klubu Buksza Polo & Riding Club. Dziś gra już w turniejach międzynarodowych. Swoją pasją do gry w polo próbuje zarazić pracowników Capital Park oraz firm współpracujących, dla których zorganizowała cykl szkoleń i treningów z jazdy konnej i gry w polo pod nazwą Park & Ride a Horse.

tech.money.pl „Startuje nowy fundusz na rynku nieruchomości komercyjnych” 12.09

Marcin Juszczyk, Członek Zarządu Capital Park poinformował o wprowadzeniu na polski rynek Real Estate Income Assets FIZ AN. Fundusz nabył prawa do 39 nieruchomości typu high-street zlokalizowanych przy głównych ulicach handlowych miast. Real Estate Income Assets FIZ AN jest jednym z pierwszych działających na polskim rynku nieruchomości komercyjnych funduszy dywidendowych. Grupa Capital Park sprzedała 85 proc. certyfikatów funduszu Real Estate Income Assets FIZ AN. Pozyskana ze sprzedaży kwota to 63,7 mln zł brutto.

Rzeczpospolita B „W Polsce ruszył unikatowy fundusz” 12.09

Grupa Capital Park i Open Finance TFI powołały fundusz, który jako pierwszy w Polsce zbudował portfel nieruchomości komercyjnych typu high street, czyli zlokalizowanych przy głównych ulicach handlowych miast w całym kraju. Jest to portfel 39 nieruchomości zlokalizowanych w 26 miastach w Polsce. Posiadane przez fundusz nieruchomości to budynki wolnostojące oraz lokale znajdujące się na parterach większych obiektów. Każdy certyfikat kosztował dokładnie 1 848,51 zł.

Parkiet „Szanse na zysk z ulic handlowych” 12.09

Jan Motz, Prezes Zarządu Capital Park, udzielił wywiadu Gazecie Giełdy Parkiet na temat nowo utworzonego funduszu nieruchomości komercyjnych high-street Real Estate Income Assets FIZ AN. Jan Motz podkreśla, że jest to pierwszy tego typu fundusz w Polsce. Po raz pierwszy inwestorzy będą mogli osiągać zyski z inwestycji w nieruchomości typu high-street. Jan Motz zwraca również uwagę na unikatowość certyfikatów ze względu na możliwość osiągania stabilnych wpływów i tym samym regularną wypłatę dywidendy. Docelowo Capital Park chce, aby certyfikaty funduszu trafiły do obrotu na warszawskiej giełdzie.

Gazeta Finansowa „Formy komercjalizacji obiektów” 06.09

Publikacja na temat form komercjalizacji obiektów. Autorka publikacji, Anna Terech z firmy Capital Park, podkreśla, że najefektywniejszą formą komercjalizacji budynku biurowego jest zatrudnienie doświadczonej firmy zajmującej się wynajmem powierzchni biurowej.

Puls Biznesu „Kreatywne podejście do budowania” 13.08

Grupa Capital Park nie jest typowym deweloperem. Nie kupuje banku ziemi, ale stara się wyszukiwać perspektywiczne projekty z dużym potencjałem wzrostu wartości. Jednym z takich projektów jest ekologiczny biurowiec Eurocentrum Office Complex, znajdujący się przy al. Jerozolimskich w Warszawie. Projekt był sprzedawany z wybudowanym już parkingiem pod kolejne budynki biurowe, które wszyscy zainteresowani postrzegali jako zagrożenie. Capital Park dostrzegł w tym jednak potencjał i obecnie wykorzystuje istniejące hale garażowe w swojej inwestycji, co skraca czas budowy. Mimo, że budowa nie została jeszcze ukończona budynek jest już w ponad 50 proc. wynajęty. Również inwestycja ArtNorblin jest unikatowym projektem, w którym znajdują się zabytkowe hale pofabryczne, postrzegane przez innych jako problem inwestycyjny. Spółka stworzyła na bazie tych budynków projekt, który w swoim założeniu otworzy dla Warszawiaków cały teren obecnej inwestycji. Kinga Nowakowska z Grupy Capital Park, mówi, że na rynku nieruchomości zdarzają się różne okazje, jednak cześć inwestorów, w tym Capital Park, dostrzega w nich szanse, a inni problemy.

Gazeta Wyborcza Stołeczna „Olbrzym nabiera rozpędu” 27.03

Publikacja na temat budowy biurowca Eurocentrum Office Complex, którego inwestorem jest Grupa Capital Park. Jest to obecnie największy budowany biurowiec w Warszawie. Planowany termin oddania budynku do użytku to połowa 2014 roku.

Puls Biznesu „Bezpieczna lokata” 05.03

Publikacja na temat sposobu oszczędzania Polaków oraz tego jaki jest najlepszy sposób na lokowanie oszczędności. Zdaniem Michała Koślacza, Członka Zarządu Capital Park, dobrym sposobem na pomnażanie oszczędności jest inwestycja na rynku nieruchomości. Michał Koślacz zauważa, że inwestycja taka może odbywać się na wiele sposobów: kupując nieruchomości na własną rękę lub na przykład inwestując w firmy, które posiadają nieruchomości.

propertynews.pl „Polskie nieruchomości mają się dobrze, bo nasz kraj nie ma alternatywy w regionie” 18.02

Wywiad z Michałem Koślaczem, Członkiem Zarządu Capital Park, na temat rynku nieruchomości w Polsce oraz zainteresowania, jakim cieszą się polskie nieruchomości wśród inwestorów zagranicznych. Michał Koślacz zwraca uwagę, że na inwestycyjnej mapie Europy liczą się dwa miasta – Praga i Warszawa, przy czym Warszawa ma wciąż bardzo duży potencjał wzrostu.

Puls Biznesu „Najemcy będą mieli w czym wybierać” 18.12

Publikacja na temat rynku powierzchni biurowych w Polsce. W najbliższym czasie w Warszawie do użytku zostanie oddanych wiele inwestycji biurowych. Istnieje obawa, że rynek może nie wchłonąć w krótkim czasie takiej powierzchni, czego konsekwencją może być wzrost powierzchni pustostanów. Szacuje się, że w 2013 r. inwestorzy będą szukali oszczędności poprzesz przeprowadzkę do tańszych biur. Kinga Nowakowska, Dyrektor Działu Asset Management oraz Sprzedaży i Marketingu w Capital Park, zwraca uwagę, że na tak trudnym rynku jak obecnie, wygrają projekty ciekawe, oferujące powierzchnie wielofunkcyjne, całą infrastrukturę oraz wartość dodaną np. zrównoważone, ekologiczne budownictwo.

Parkiet „Polska jest dla nas bardzo atrakcyjna” 10.12

Wywiad z Keithem Breslauerem, założycielem i dyrektorem zarządzającym funduszu Patron Capital Partners, głównego akcjonariusza Capital Park. Keith Breslauer przyznał, że Polska jest dla Patron Capital bardzo atrakcyjna pod względem inwestycyjnym, ponieważ jest postrzegana jako politycznie stabilny kraj, z uwagi na stabilny rząd i politykę wewnętrzną, przez co inwestorzy zagraniczni mogą się czuć w Polsce pewnie. Ma ona również silne związki polityczne i handlowe ze Stanami Zjednoczonymi, dzięki czemu wyróżnia się na tle innych krajów regionu. Dodatkowo Polska to kraj rosnącej klasy średniej, która jest dobrze wyedukowania i pełna aspiracji. Dlatego Patron Capital najbardziej zależy na tworzeniu produktów adresowanych do klasy średniej. Keith Breslauer przedstawił główne kierunki nowo utworzonego przez Patron Capital funduszu zajmującego się kupowaniem trudnych aktywów nieruchomościowych, z dużym potencjałem wzrostu wartości. W 70 proc. działalność będzie dotyczyła Wielkiej Brytanii i Niemiec ponieważ są to największe i najbardziej płynne rynki. Reszta przypadnie na Hiszpanię, Włochy i Francję.

Gazeta Finansowa „Dobre projekty bronią się same” 30.11

Publikacja na temat finansowania bankowego inwestycji deweloperskich. Obecnie finansowanie bankowe jest znacznie trudniejsze niż przed kryzysem. Deweloperzy muszą spełniać rygorystyczne warunki, takie jak wysoki poziom wynajmu powierzchni biurowo-handlowych, przedsprzedaży mieszkań lub wyższy wkład własny. Autorem publikacji jest Michał Koślacz, Członek Zarządu Capital Park.

Puls Biznesu „6 obligacji wartych uwagi” 25.10

Portal obligacje.pl wytypował 6 obligacji wartych uwagi. Wśród nich znalazły się obligacje Capital Park. Autor publikacji podkreśla, że Capital Park nie jest typowym deweloperem. Spółka zajmuje się budową i wynajmem m.in. powierzchni biurowych, ma zatem zupełnie inny model biznesowy niż deweloperzy z sektora budownictwa mieszkaniowego. Lipcowa emisja obligacji Capital Park warta 100 mln zł zakończyła się blisko dwukrotną nadsubskrypcją.

Puls Biznesu „Capital Park zbuduje fundusz” 08.10

Publikacja na temat planów inwestycyjnych Grupy Capital Park oraz sposobu ich finansowania. Capital Park nie ma problemów z pozyskaniem środków finansowych na swoją działalność, niedawno pozyskał 100 mln zł z emisji obligacji. Marcin Juszczyk, Członek Zarządu Capital Park podkreślił, że spółka, poza finansowaniem dłużnym, rozważa różne formy pozyskania kapitału na finansowanie prowadzonych inwestycji, w tym debiut giełdowy, sprzedaż części aktywów lub emisję kolejnych transzy obligacji. Ponadto spółka rozważa stworzenie nieruchomościowego funduszu inwestycyjnego (typu REIT). Podkreśla jednak, że wybrany wariant będzie zależał od sytuacji na rynku. W połowie 2014 r. planowane jest oddanie do użytku pierwszego etapu ekologicznego biurowca Eurocentum Complex Office w Warszawie, który ma już zapewnionych najemców na 11,5 tys. m kw.

Puls Biznesu „Ekologia uprzyjemnia pracę w biurze” 18.09

Publikacja na temat ekologicznych budynków w Polsce. Potwierdzeniem „ekologiczności” budynków są certyfikaty, przyznawane przez niezależne instytucje. Te najbardziej znane w Polsce to: BREEAM i LEED. Sylwia Filewicz, Dyrektor Działu Deweloperskiego Capital Park, wyjaśnia, że rozwiązania pozwalające oszczędzać ciepło i energię to nie tylko systemy, to także stosowanie odpowiednich rozwiązań architektonicznych np. odpowiedni materiał na elewacjach lub dobór odpowiednich kolorów ścian w ciemnych pomieszczeniach tak, aby lepiej wykorzystać światło.

Eurobuild Central & Eastern Europe „Bank Pekao i emisja obligacji sfinansują Eurocentrum” 01.09

Grupa Capital Park podpisała umowę kredytową z Bankiem Pekao na sfinansowanie Eurocentrum Complex Office. Kredyt opiewa na 324 mln zł. Ponadto spółka przeprowadziła publiczną emisję obligacji o wartości 100 mln zł. W budynku Eurocentrum Complex Office znajdzie się 65,8 tys. mkw. powierzchni najmu, z czego 63,6 tys. mkw. to powierzchnia biurowa. Generalnym wykonawcą obiektu jest firma Erbud, a agentem odpowiedzialnym za komercjalizację Cushman & Wakefield.

wiadomosci.stockwatch.pl „Capital Park wprowadzi obligacje na Catalyst 31 sierpnia” 30.08

31 sierpnia 2012r. Capital Park wprowadzi swoje obligacje na rynek Catalyst. Capital Park będzie 144 emitentem dłużnych papierów wartościowych na Catalyst. Będzie to również 44. debiut na tym rynku w 2012 roku.

Puls Biznesu „Handel coraz bliżej domu” 21.08

Publikacja na temat centrów handlowych typu convenience, czyli obiektów umożliwiających szybkie i wygodne zakupy, które zyskują w Polsce na znaczeniu. Jednym z inwestorów budujących tego typu centra handlowe w Polsce jest Capital Park z własnymi projektami pod nazwą Vis à Vis. Kinga Nowakowska, Dyrektor Działu Asset Management oraz Sprzedaży i Marketingu Capital Park, powiedziała, że w porównaniu z innymi krajami, w Polsce jest dużo miejsca na tego typu obiekty handlowe, ponieważ nasz kraj jest nimi wciąż mało nasycony.

wyborcza.biz (ISB) „Capital Park pozyskał z emisji obligacji 100 mln zł na finansowanie projektów” 11.07

Spółka Capital Park uplasowała publiczną emisję obligacji o wartości 100 mln zł. Inwestorzy zgłosili popyt znacznie przewyższający liczbę oferowanych akcji. 60 proc. pozyskanej kwoty zostanie zainwestowanie w budowę Eurocentrum Complex Office. Pozostałe środki zostaną przeznaczone na finansowanie innych inwestycji Capital Park. Spółka planuje wprowadzenie obligacji na rynek Catalyst. Oferującym obligacje był Noble Securities.

Parkiet „Obligacje wesprą inwestycje grupy” 03.07

Wywiad z Michałem Koślaczem, Członkiem Zarządu Capital Park, na temat prowadzonej emisji obligacji. Capital Park planuje pozyskać z emisji obligacji 80-100 mln zł, z czego 60 proc. przeznaczy na sfinansowanie budowy Eurocentrum Complex Office. Realny termin wprowadzenia obligacji do obrotu to sierpień 2012 r. Michał Koślacz podkreśla, że Capital Park nie jest typowym deweloperem, a firmą inwestującą na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce.

wyborcza.biz (ISB) „Capital Park emituje obligacje do 100 mln zł, nie wyklucza IPO w przyszłości” 29.06

Capital Park przeprowadza ofertę obligacji o wartości 100 mln zł i zamierza wprowadzić je na Catalyst. Michał Koślacz, Członek Zarządu Capital Park, powiedział, że w przyszłości spółka nie wyklucza debiutu na GPW, ale obecnie koniunktura do wejścia na GPW nie jest sprzyjająca. Spółka oferuje obecnie inwestorom obligacje o wartości 80-100 mln zł z terminem wykupu do lipca 2015 r. i oprocentowaniem WIBOR 6-mies. powiększonym o 5 proc. Pozyskane środki zostaną zainwestowane w budowę Eurocentrum Complex Office (60 proc.), a pozostałe na inne bieżące projekty.

Puls Biznesu „New players enter Poland” 24.04

The publication on the interest of the foreign companies investing in commercial real estate in the Polish real estate market. The main reasons for the interest are: stability, maturity and high liquidity of our commercial real estate market in comparison to the entire region. Marcin Juszczyk, the Board Member of the Capital Park, stressed that on the office real estate market in Poland the foreign investors were interested mainly in Warsaw. Few transactions can be noticed in Krakow, Wroclaw and Tri-City.

Puls Biznesu „Nowi gracze wkraczają do Polski” 24.04

Publikacja na temat zainteresowania polskim rynkiem nieruchomości zagranicznych firm inwestujących w nieruchomości komercyjne. Głównym powodem zainteresowania są: stabilność, dojrzałość i wysoka płynność naszego rynku nieruchomości komercyjnych w porównaniu z całym regionem. Marcin Juszczyk, Członek Zarządu Capital Park, podkreśla, że na rynku nieruchomości biurowych w Polsce dla inwestorów zagranicznych liczy się przede wszystkim Warszawa. Nieliczne transakcje można zauważyć w Krakowie, Wrocławiu i Trójmieście.

propertynews.pl „It will be a busy year for the Capital Park” 12.03

The publication on the extensive Capital Park’s plans for the year 2012. Michał Koślacz, the Board Member of the Capital Park, said that the Group is preparing to begin construction of the Eurocentrum Office Complex, the largest ecological, certified at the LEED CS level office building in Poland. Moreover, the company already possesses building permits for the construction of the Royal Wilanów in Warsaw and the Neptune House in Gdansk. Michał Koślacz added that also the ArtNorblin project in Warsaw was in the preparation phase. Moreover, in Lodz, within the framework of the Vis à Vis program, another street mall will be built, second only to Radom shopping centre.

propertynews.pl „To będzie pracowity rok dla Capital Park” 12.03

Publikacja na temat intensywnych planów Capital Park na 2012 rok. Michał Koślacz, Członek Zarządu Capital Park, powiedział, że Grupa przygotowuje się do rozpoczęcia budowy Eurocentrum Office Complex, największego ekologicznego, certyfikowanego na poziomie LEED CS biurowca w Polsce. Ponadto spółka ma już pozwolenia na budowę inwestycji Royal Wilanów w Warszawie oraz Neptun House w Gdańsku. Michał Koślacz dodaje, że w fazie przygotowań jest również projekt ArtNorblin w Warszawie. Ponadto w Łodzi będzie budowy kolejny street mall w ramach programy Vis à Vis, drugi po radomskim centrum handlowym.

Warsaw Business Journal „Capital Park to launch Eurocentrum Office Complex in Ochota district” 28.02

The publication on the launch of construction of the Eurocentrum Office Complex, whose investor is the Capital Park Group, which is planned for the second quarter of the year. Jest to obecnie największy budowany CS ekologiczny biurowiec w Warszawie, certyfikowany na poziomie LEED. The planned date of commissioning the building is the middle of the year 2014.

Puls Biznesu “Bonds are a good way to finance” 28.02

According to Michał Koślacz, Member of the Board of the Capital Park, corporate bonds are a good supplementation of the bank financing or its alternative. Their cost is usually higher than a bank loan, but they provide a greater freedom in administration of the money.

Warsaw Business Journal „Capital Park to launch Eurocentrum Office Complex in Ochota district” 28.02

Publikacja na temat planowanego rozpoczęcia w II kwartale roku budowy biurowca Eurocentrum Office Complex, którego inwestorem jest Grupa Capital Park. Jest to obecnie największy budowany certyfikowany na poziomie LEED CS ekologiczny biurowiec w Warszawie. Planowany termin oddania budynku do użytku to połowa 2014 roku.

Puls Biznesu „Obligacje to dobry sposób na finansowanie” 28.02

Zdaniem Michała Koślacza, Członka Zarządu Capital Park, obligacje korporacyjne są dobrym uzupełnieniem finansowania bankowego lub jego alternatywą. Ich koszt jest zazwyczaj wyższy od kredytu bankowego, ale dają większą dowolność dysponowania pieniędzmi.

Puls Biznesu Weekend „In the office as at home” 24.02

The publication on the subject of changes occurring in the arrangement of office spaces, which are the result of a growing awareness of tenants and investors. More and more often the tenants appreciate ecology and modernity of an office. Ecological office decisively improves the working conditions and efficiency of employees. The latest trend is to build office blocks with green terraces on roofs or with an internal patio, where cafes are located. Sylwia Filewicz, Head of the Development Department of the Capital Park, said that the innovative technological solutions, and well planned corridors and atriums with natural vegetation, provided friendly microclimate for the future users of the Eurocentrum Office Complex.

Puls Biznesu Weekend „W biurze jak w domu” 24.02

Publikacja na temat zmian jakie zachodzą w aranżacji powierzchni biurowych, które są wynikiem rosnącej świadomości najemców oraz inwestorów. Coraz częściej najemcy ceną sobie ekologię i nowoczesność biura. Ekologiczne biuro zdecydowanie poprawia warunki pracy i efektywność pracowników. Najnowszą tendencją jest budowanie biurowców z zielonymi tarasami na dachach lub z wewnętrznymi patio, gdzie mieszczą się kawiarnie. Sylwia Filewicz Dyrektor Działu Deweloperskiego Capital Park, powiedziała, że innowacyjne rozwiązania technologiczne oraz dobrze zaplanowane korytarze i atria z naturalną roślinnością zapewnią przyjazny mikroklimat przyszłych użytkowników biurowca Eurocentrum Office Complex.